ULUSLARARASIOSMANLI ARAŞTIRMALARI KONGRESİ

MENÜ

Katılım Şartları

Katılım Şartları

Kongrenin dili Türkçe ve İngilizcedir.

Kongre müracaatları bireysel veya panel olarak kabul edilecektir. Panel önerileri üç veya dört bildiriden oluşmalıdır. Panel müracaatlarında her bir bildirinin özeti ayrı ayrı hazırlanmalı, panel başkanı tarafından panel başlığı ile birlikte ve sunum sırasına göre sisteme yüklenmelidir.  Panel veya bildiri özetlerinin son gönderilme tarihi 30 Ocak 2015'tir. Kongreye her katılımcı en fazla 2 bildiri ile katılabilir. Çok yazarlı bildirilerde sadece sunum yapacak yazarın kongre kayıt ücretini yatırması yeterlidir.

Özet, bildiri başlığını, çalışmanın amaç ve kapsamını, yöntemini, temel kaynaklarını, alana yönelik özgün katkısını içermeli ve 400-500 kelime arasında olmalıdır.

Panel ve bireysel sunumların her biri için 15 dakika, müzakere için ise toplam 15 dakika süre verilecektir.

Kongre katılım ücreti, 250 TL ya da 100 Euro (öğrenciler için 150 TL ya da 60 Euro) olarak belirlenmiştir. Katılım ücretine ulaşım ve konaklama dahil değildir.

Kongrede sunulan bildiriler editöryal kontrolden sonra tematik olarak sınıflandırılıp edit kitap olarak basılacaktır.

Kongre programı ilanından önce tam metinlerin gönderilmesi gerekmektedir. Tam metni teslim edilmeyen bildiriler programda yer almayacaktır. Kabul edilen bildirilerin tam metin olarak gönderilmesi için son tarih 15 Eylül 2015’tir.